Вибір брокерської компанії


Ні для кого не секрет, що без брокера трейдер не зможе укладати торговельні угоди. Хто ж такий брокер і для чого він необхідний? Брокер є юридичною особою, яка має офіційний дозвіл на те, щоб здійснювати брокерську діяльність.

Його пряма функція – обслуговувати своїх клієнтів (трейдерів) на ринку торгівлі валютою, тобто укладаючи договір з брокером, ви стаєте повноцінним трейдером, отримуючи можливість працювати з сумами, що перевищують ваш початковий депозит. Брокери можуть бути декількох видів.

Наприклад, CFD брокер в перелік своїх торгових інструментів включає так звані CFD контракти. Використовуючи ці контракти, прибуток можна отримувати не тільки тоді, коли відбувається підвищення ціни базисного активу, але також і при її зниженні (базисний актив – валюта, акції, облігації тощо). Укладаючи такий контракт, сторони домовляються про передачу різниці ціни активу на той момент, коли була здійснена операція або в кінці дії такої угоди. Також є брокери ECN, Swap-Free, брокери, що працюють з опціонами, ф'ючерсами, дорогоцінними металами і т. д.

Початківець трейдер повинен чітко розуміти, що аналітика Форекс, знання різних методів аналізу, чудова стратегія і постійне поліпшення своїх торгових навичок може виявитися марним, якщо ви виберете не того брокера. Основний критерій при виборі брокерської компанії – це надійність і сумлінність. Перш ніж починати співпрацю, дізнайтеся, які ліцензії є у тій чи іншій компанії, як довго вона функціонує, скільки у неї клієнтів. Є сенс пошукати відгуку про брокерських компаніях на форумах, в блогах, дізнатися їх рейтинг на спеціальних сайтах і т. д. Також дізнайтеся, наскільки швидко відбувається виконання ордерів, є функція автоматичної обробки. Сума комісії і розмір спреду, які визначає CFD брокер, також важливі.

Враховуйте, що брокерські компанії можуть встановлювати фіксований спред і плаваючий, тому заздалегідь вивчіть переваги і недоліки кожного з умов співробітництва. Зараз на ринку торгівлі валютами з'явилося дуже багато брокерів, тому ви завжди зможете обрати саме того, чиї умови будуть максимально зручних для вас. Щоб аналітика Форекс і всі ваші накопичені знання не пропали даром, а ви змогли отримувати стабільний дохід, ваш брокер повинен оперативно виконувати всі ваші доручення. Тільки так можна добитися успіху, торгуючи валютами.