Хочу поділитися власним досвідом і спостереженнями за ринком. Торгую на ринку Форекс з 2010 року, поєднуючи торгівлю з основною трудовою діяльністю. На початку свого шляху я, як і багато трейдерів, наполегливо вивчав літературу і перечитував всілякі статті про ринку Форекс з метою отримання знань та їх якнайшвидшого застосування на практиці.

Почавши реальну торгівлю, я на першому етапі використовував внутрішньоденною вид торгівлі — скальпінг. Дана стратегія полягає в короткостроковій торгівлі, як правило, всередині дня з використанням великої кількості угод і отриманням мінімальної, від 5 до 15 пунктів, прибутку. Даний вид торгівлі при грамотному використанні дає хороший % приросту депозиту на короткому проміжку часу. Найбільш ефективна дана стратегія в той момент, коли на ринку спостерігається флет — відсутність певного напряму руху ціни всередині торгового дня, коли ціна рухається від рівня підтримки до рівня опору. Як правило, при такому хвильовому русі ціна часто проходить 15-25 пунктів від рівня до рівня, даючи хорошу можливість заробітку. Але, як правило, на відрізках 1-3 місяці дана стратегія менш ефективна. Хочу детальніше зупинитися на виявлених плюси і мінуси даного виду торгівлі.

Основним плюсом можна назвати високу динамічність процесу торгівлі, що допомагає швидше отримати перший практичний досвід відкриття, закриття та планування операцій.

Мінусів для себе я зміг виявити набагато більше. Це і необхідність постійно перебувати біля монітора комп'ютера, і, у разі відсутності захисного Стоп Лосс, величезні втрати, не співмірні з прибутком, одержуваної при торгівлі великою кількістю лотів з профітом 5-10 пунктів. Дуже висока психологічна навантаження.

Злив таким чином велика кількість депозитів, я чітко усвідомив, що необхідно планувати угоди на більш тривалий період з використанням меншої кількості лотів. Аналізуючи історичні дані, я прийшов до висновку, що для планування операції необхідно використовувати Н1, Н4 і D1 таймфрейм, щоб виключити випадкові коливання ціни. Це працює таким чином. Ціна завжди має свій тренд на відрізках 6, 12 і більше місяців. В певні моменти часу ціна робить корекцію і, як правило, така корекція досягає 100-150 базисних пунктів від раніше досягнутого мінімуму-максимуму по тренду, при цьому неминуче повертається до даного рівня по закінченні в середньому від 2 до 5 торгових днів, оновлюючи мінімуми-максимуми ціни. Дуже часто буває так, що ціна активу робить різкий рух у сторону, протилежну основного тренду в силу новинного фону, але через 2-5 торгових днів все повертається «на круги своя» після вщухання емоцій і шуму на ринку. Перевірити мою теорію дуже просто — побудуйте графік на парах EUR\USD, GBR\USD, USD\JPY та інших парах з використанням таймфрейм Н1, H4, D1 і W1, і ви все самі побачите. Побудувавши графік, ви відразу ж побачите тенденції та закономірності руху, це і є тренд. А як свідчить одне з основних правил в трейдингу: тренд — ваш друг!

Торгуючи таким чином, ви будете робити в середньому 5-10 угод на місяць. Якість торгівлі зросте в рази в силу більш ретельного планування угод, і у вас з'явиться значно більше вільного часу. Знизиться і психологічне навантаження. Плануючи торгівлю по даній стратегії, необхідно особливу увагу приділяти рівнів ціни і календарем подій на майбутню торгову тиждень, щоб виділити для себе ті пари валют, які здатні повною мірою відпрацювати за даної стратегії.

Підводячи підсумок всього вищесказаного, хочу порадити — шукайте тенденції і закономірності. Вони завжди присутні на ринку, і при грамотному їх використанні ви не тільки зберегти, але і значно примножите свій депозит.