У цій статті мова піде про свічкових графіках, про тієї об'єктивної цінової інформації, яку надають свічки.

Всі ми знаємо, що свічка містить інформацію про ціну відкриття, ціною закриття — мінімальне цінове значення і максимальне цінове значення за певний часовий інтервал.

Рівні цін відкриття та закриття утворюють тіло свічки. Тіло може бути бичаче і ведмеже, іншими словами, тіло свічки показує фактичний результат боротьби покупців і продавців.

Мінімальні і максимальні цінові значення — це екстремуми за певний проміжок часу. Максимальні цінові значення формуються в ході активності покупців, мінімальні — продавців.

Область цін, утворена мінімальними значеннями і ціною закриття (ведмежа свічка) з одного боку і мінімальними значеннями і ціною відкриття (бичача свічка), з іншого, показує розмах боротьби покупців і продавців.

Це ж відноситься і до області цін, утвореної максимальними значеннями і ціною відкриття (ведмежа свічка) і максимальними значеннями і ціною закриття (бичача свічка).

Виходячи з базового опису графіка свічок і тієї об'єктивної цінової інформації, яку він представляє, можна приступити до створення безындикаторных торгових стратегій.

Торгова стратегія «Тіло свічки»

Елементарна торгова стратегія, заснована на застосуванні безпосередньо «тіла свічки» як індикатори тренда напрями майбутньої свічки, де бичача свічка — бичачий тренд, ведмежа свічка — ведмежий тренд.

Приклад: Денний графік GBP/USD

Важливо: Іноді на ринку бувають ситуації, коли немає серії зростаючих / зниження свічок, свічки чергуються між собою: ведмежа, бича, ведмежа і так далі. Ці формації я називаю sell - up - sell та up - sell - up.

Приклад:

Формація виділена прямокутником! Утворилася на ринку така формація — чекайте, що наступна денна свічка буде протилежна попередній, і так до тих пір, поки помста-формація не зламається, і не з'являться серії зростають або знижуються свічок, там торгівля ведеться строго у бік тіла свічки.

Торгова стратегія «Область цін»

Стратегія, заснована на області цін (див. вище визначення).

Суть стратегії полягає в тому, щоб виявити область цін з великим розмахом і чекати наступну денну свічку в тому ж напрямку.

Приклад:

Важливо: при стійкому тренді формація працює погано.

Торгова стратегія «High/Low-свічки як рівні»

Проста стратегія, заснована на застосуванні максимальних і мінімальних цінових значень або тіней свічки рівнів. High/Low денної свічки виступає рівнем підтримки / опору, торгівля ведеться за правилами торгівлі від рівнів: пробій (істинний, помилковий), відбій.

Приклад:

Висновок: дана базова інформація про графік свічок дозволить починаючим трейдерам познайомитися з даним типом графіків, мати в своєму розпорядженні об'єктивну цінову інформацію та на підставі всього цього створювати свої безындикаторные торгові стратегії і алгоритми, розширювати свій арсенал свічкових формацій і закономірностей, які допоможуть в торгівлі і збільшать шанси на успіх.