Визначення найбільш відповідного часового інтервалу торгівлі є наріжним каменем для кожного починаючого трейдера. Оскільки таймфрейм безпосередньо впливає на тактику і стратегію проведення валютних операцій.

Від нього залежить, скільки часу трейдер стане проводити за монітором і навіть наскільки емоційно-стресовою і напруженою буде сама торгівля. Про те, як грамотно вибрати часовий інтервал для ринку Форекс, постараюся розповісти в цій статті.

За великим рахунком, визначити найбільш підходящий таймфрейм може лише сам трейдер. Але, для того щоб вибір був обґрунтованим, варто спробувати деякий час поторгувати на різних інтервалах і лише потім приймати рішення.
Крім того, свою стратегію можна періодично змінювати в залежності від ринкової ситуації, торгової платформи і власних уподобань. Головне, чітко усвідомлювати всі переваги і недоліки обраного стилю.

Внутрішньоденною

Цей різновид торгівлі ще називають дейтрейдинг. Вона є найбільш популярною серед більшості учасників ринку Форекс і має на увазі під собою здійснення угод протягом кількох хвилин або годин, але в межах одного торгового дня. В MetaTrader 4 трейдери вибирають таймфрейм від М1 до Н1.

Гідності:

 • Значна економія часу на складанні складних, довгострокових прогнозів, що враховують аналіз великої кількості індикаторів.
 • Висока ймовірність правильності обраного тренда. Тому що прорахувати рух ринку в найближчі 15 хвилин набагато простіше, ніж його поведінка протягом тижня або місяця.
 • Високий рівень особистого контролю операцій, що проводяться, завдяки відстеженню актуальних новин в реальному часі і можливості прийняття швидкого рішення.
 • Економія витрат, завдяки відсутності комісії за перенесення відкритої позиції.
 • Доступність використання великого «кредитного плеча» через короткостроковість позики. І як результат, проведення операцій з великими обсягами валюти порівняно з розміром власного депозиту.

Недоліки:

 • Великі тимчасові витрати на проведення самого процесу трейдингу.
 • Неможливість використання окремих стратегій, оскільки для їх розробки потрібні більш тривалі часові інтервали.
 • Короткостроковий стиль торгівлі характеризується великою кількістю проведених протягом дня угод. Тому значно зростають витрати на відкриття кожної нової позиції.
 • Високий рівень ризику, оскільки дейтрейдинг є найскладнішим в психологічному плані стилем торгівлі. Стрес, перевтома і втрата концентрації можуть обернутися для недосвідченого трейдера серйозними збитками.

Мінімізувати ризики під час короткостроковій торгівлі можна, використовуючи стоп-ордера (особливо від ринкових розворотів). А також за рахунок аналізу графічних моделей та індикатора ковзних середніх.

Середньостроковий

Подібний вид торгівлі являє собою здійснення угод протягом одного або декількох днів. Порівняно з дейтрейдингом, цей стиль вважається менш ризикованим, але більш складним. В MetaTrader 4 торговці валютою використовують таймфрейм від Н1 до D1.

Переваги

 • Велика кількість вільного часу, оскільки відпадає необхідність у постійному контролі над відбувається на ринку ситуацією і коливаннями курсу валютної пари.
 • Дохід може обчислюватися сотнями пунктів. Завдяки цьому, одна успішна операція дозволить нівелювати збитки від декількох невдалих операцій.
 • Відчутне зниження рівня стресу і психологічного дискомфорту в порівнянні з дейтрейдингом.

Недоліки:

 • Необхідний великий розмір власного торгового капіталу, тому що використання «кредитного плеча» стає набагато більш ризикованим.
 • Виникають додаткові витрати за перенесення торгової позиції.

Серед учасників ринку Форекс, які віддають перевагу цьому виду трейдингу, найбільшою популярністю користуються канальна стратегія, Ішимоку і Momentum Pinball.

Довгостроковий

Такий часовий інтервал торгівлі ще називають інвестуванням, оскільки звичайного трейдингу він перетворюється в тривалу фінансову операцію, яка може тривати кілька тижнів або навіть місяців. Довгостроковий стиль ідеально підходить в якості додаткового полупассивного доходу, схожого з відкриттям банківського депозиту. Для роботи в такому стилі більше підходить не торгівля валютними парами, а інвестиції в цінні папери або сировинні активи.

Переваги

 • Якщо відкрита позиція принесла очікуваний прибуток, угоду можна завершити у будь-який момент.
 • Вкрай малий рівень ризику і хороша передбачуваність. Втратити гроші на подібних операціях досить складно.

Недоліки:

 • Отримання відчутного доходу безпосередньо пов'язано з розміром використовуваного капіталу. Оскільки невисокий коефіцієнт ризику подібної торгівлі компенсується скромним відсотком доходу на одиницю вкладень.
 • Невірно вибране трейдером напрямок руху ринку може викликати появу невеликих за розміром, але частих збитків.
 • Для отримання відчутного прибутку необхідні глибокі знання в області фундаментального аналізу і правильно вибраний об'єкт інвестування.

Щоб збільшити розмір прибутку при довгостроковому трейдингу, необхідно вивчити волатильність ринку, відстежити цінові тенденції та з'ясувати розмір плати за перенесення позицій.

Сподіваюся, ця стаття допоможе вам вибрати найбільш підходящий часовий інтервал торгівлі і примножити свої вкладення. Удачі!