Ви напевно ще в дитинстві бавилися різного роду тестами на визначення свого темпераменту. Хто ви: холерик, сангвінік, флегматик або меланхолік. За підсумками нехитрого тестування вам все детально пояснювалося.

І правда, як-то легше ставало: якщо вже по тесту ти — холерик, то й нема чого всім обурюватися, якщо ти ненароком ламаєш стільці і б'єш скла в класі.

Як водиться, після завершення статевого дозрівання все трохи ускладнюється. По-перше, стає зрозуміло, що, крім холерика, в тобі прекрасно уживаються ще парочка міні-особистостей, з якими доводиться рахуватися. А по-друге, весь цей чудовий симбіоз якостей вимагає гідної реалізації. Навчання, робота, особисте життя — ми всі будуємо у відповідності зі своїм багатогранним внутрішнім «Я». Люди, які вибирають Форекс, безумовно, об'єднані деякими схожими особливостями характеру. По-моєму, всім їм притаманні сміливість, активне життєве кредо, здорова амбітність та відсутність умовностей щодо роботи на ринку Форекс. Я, звичайно, теж мав на увазі.

До чого я раптом забрався в психологічні нетрі? Та все просто: справа в тому, що саме психологією в першу чергу обумовлений вибір трейдером тієї чи іншої стратегії торгівлі на Форекс. Дозвольте собі ненадовго стати эгоцентриком для того, щоб зрозуміти, який тип стратегії стане успішним саме для вас. А я поки наведу їх короткий огляд.

Від стратегії до стратегії

Для початку розберемося, що таке стратегія Форекс: це важливе поняття для будь-якого трейдера, який працює на валютному ринку. Вона являє собою сукупність правил, спираючись на які, трейдер здійснює свою діяльність. Торгова стратегія Форекс зобов'язана чітко визначити основні положення угод, визначити умови їх відкриття та закриття таким чином, щоб в результаті ви залишилися в плюсі. Подивіться на дозвіллі в інтернеті, там публікують вже випробувані успішні стратегії, що ви собі точно підберете. А тепер — докладніше про види існуючих торгових стратегій, які я люб'язно визначив такі символічні групи:

Рух по тренду. Ви просто чекаєте передбачуване зміна ціни, відкриваєте позицію в розрахунку, що рух продовжиться в тому ж напрямку. Використовуючи цю стратегію, ви не станете діяти поблизу максимуму і мінімуму, адже потрібно значний зсув ціни, що позначає початок тренда. Головне завдання в роботі з цією стратегією — встановити параметри чутливості до руху ціни. Зрозуміло, що чим вище чутливість обраної стратегії, тим краще. Інакше є небезпека втратити частину прибутку. Правда, не можу не сказати, що за сукупністю витрат на різні комісійні дана стратегія може значно випереджати більш повільні. Хоча я знаю багатьох трейдерів, які обирають тільки стратегії руху по тренду, використовують ковзну середню або тактику пробою. Я пам'ятаю, ці стратегії підносили як базові під час навчання роботі на Форекс, але сам я рідко ними користуюся на практиці в чистому вигляді.

Зворотні стратегії, так би мовити, противотрендовые. Тут принцип такий: ви чекаєте помітний рух ціни в одному напрямку, а потім відкриваєте позицію в протилежному напрямку в солодкій надії, що ціна скоригується ринком. Тобто ви купуєте на мінімумі і продаєте на максимумі. Однак тут ви як ніколи маєте всі шанси крупно програтися, тому встановлюйте стоп лосс, не соромлячись. Смію зауважити, що в комбінації зі стратегіями руху по тренду зворотні стратегії можуть дати чудові результати, дозволивши вам оптимально розподілити ризики і отримати високий прибуток. Багато трейдерів так і роблять, тому що неможливо завжди вигравати на одному типі поведінки: ринок постійно змінюється, і до нього потрібен різний підхід. Щоб його «охопити», треба діяти широко, застосовуючи всі відповідні інструменти. В міру свого темпераменту, зрозуміло.

Стратегії ймовірного руху ціни. Принцип дії — розпізнавання моделі поведінки ціни за вже мали місце трендам. Ці стратегії ґрунтуються на минулих моделях і прогнозують рух тренду у відповідності з ними: ймовірність падіння або підвищення.

Я не претендую на звання «великого класифікатора стратегій Форекс», це лише приблизні визначення, які я сам для себе визначив. А зараз ось і з вами поділився. Як і в типах особистості, типи стратегій немає чітких меж, всі вони можуть бути перемішані як в автоматичних варіантах, так і в ручних. Це не заборонено.

Вибирай і перемагай

Так, вибір торгової стратегії Форекс — не така проста справа. Крім особистісних факторів, що на нього впливає і те, коли, власне, вам зручно торгувати. Хто з вас не знає, куди подіти вільний час, а у кого-то — жорсткий цейтнот. Згідно з тимчасовим параметром, можна підібрати собі відповідну стратегію. Або не мудрувати лукаво і взяти універсальну. Мало що.

Ще одне: от ви зустрічаєте таку всю з себе стратегію, з відмінним набором характеристик, і вам відмінно підходить, але... душа не лежить. І все. Моя порада — не беріть. Вам з нею жити і працювати. Зрештою, найголовніше для трейдера в його стратегії — стійке відчуття впевненості та комфорту, інакше все, що називається, псу під хвіст. Якщо ви тільки на початку шляху на Олімп Форекс, візьміть модель простіше і освойте насамперед її. Ну, а якщо ви ніяк не менше «профі», то для вас — цілий «квітник» різноманітних, дуже цікавих стратегій. Пробуйте, комбінуйте — тренд вам в допомогу!