Для торгівлі на ринку Форекс існує безліч стратегій. Давайте в цій статті розглянемо, як можна торгувати за допомогою потоку ордерів.

Погодьтеся, що будь-який трейдер був би щасливий заздалегідь передбачити все, що відбудеться на ринку.

Допомогти в цьому може дуже сильний інструмент — потік ордерів.

Аналітичні інструменти Форекс, різні індикатори допомагають нам зрозуміти, в якому напрямку відбувається рух ринку, і як налаштовані більшість трейдерів. Однак ніхто не застрахований від сигналів, здатних повести по помилковому сліду. Саме їх потрібно вміти відділити від загального потоку.

Вхід в ринок

Як правило, для відкриття позицій трейдери використовують різні індикатори. Хтось користується торговою стратегією, розробленою самостійно, хтось отримує сигнали від інших трейдерів. У будь-якому випадку, існує кілька варіантів входу в ринок: агресивний і консервативний.

Серед агресивних можна виділити два способи:

  • вхід за поточною ринковою ціною;
  • вхід, після того як свічка закрилася.

Агресивними ці способи називаються тому, що вони несуть великі ризики: ціна на торговельну позицію в будь-який момент може відскочити в зворотний бік. Незважаючи на це, відкриття позиції, після того як свічка закрилася, є класичним варіантом.

Більш спокійним можна назвати вхід в ринок при прориві сигнального бару, тобто вхід в той момент, коли ціна пробила максимальне або мінімальне значення сигнальної свічки. Така методологія дозволяє відсікати максимальна кількість помилкових посилань. Давайте розглянемо ситуацію більш детально.

На рисунку видно, що індикатор RSI перетинає зверху вниз значення 70 і подає сигнал на продаж. При цьому сигнальна свічка закрилася істотним зниженням. Відкриття угоди в цей момент може бути обґрунтованим, але є досить ризикованим. Дана ситуація дає лише мінімальні гарантії того, що ціна і далі буде знижуватися. Таким чином, якщо угоду на продаж відкрити в цей момент, то, як видно з малюнка, вона призведе до збитку.

Якщо дочекатися закриття наступної свічки, то стане очевидним, що вона не пробила мінімум сигнальної, отже, даний сигнал можна вважати помилковим. У цей момент стає ясно, що угоду на продаж відкривати не можна. Тільки коли друга свічка проб'є мінімум сигнальної, можна буде відкривати позицію на продаж. Якщо ж вона закриється нижче мінімуму сигнальної свічки, то це буде додатковим підтвердженням можливості відкриття операції.

Аналогічним чином слід чинити і при надходженні сигналу на покупку, тільки в цьому випадку друга свічка повинна пробити максимум першої.

Недоліки та особливості методу

Звичайно, у цього методу є і недоліки. Насамперед, це втрата в пунктах практично на величину цілої свічки. Отже, якщо пріоритетом у вашій торгівлі є стратегія скальпинга, то цей метод не актуальний.

При використанні цього методу, є кілька моментів, коли його застосовувати не варто. Так, наприклад, при слабкій волатильності пари і загалом «ведмежому» настрої сигнал на покупку краще не використовувати. І, навпаки, при бичачому русі, сигнал на продаж також краще проігнорувати.

Крім того, метод торгівлі по потоку ордерів, як і всі інші методи торгівлі, є ризиковим. Адже ніхто не застрахований від різкої зміни ціни, наприклад, у результаті виходу якої-небудь новини. Але в таких ситуаціях завжди існує можливість встановлення рівня Stop Loss.